Obsługa informatyczna firm z Wrocławia i okolic

CENTRUM INFORMATYCZNE to szereg usług informatycznych stworzonych dla naszych Klientów, w celu ułatwienia rozwiązywania problemów z którymi codziennie się zmagają. To szybki kontakt handlowy i natychmiastowa reakcja serwisowa.

Wybór jednego z proponowanych przez nas pakietów opieki serwisowej oznacza dla Państwa koniec zmartwień z utrzymaniem własnego systemu komputerowego, co pozwala na skoncentrowaniu się na właściwej działalności firmy. Takie podejście do problemu informatyzacji radykalnie obniża bezpośrednie i pośrednie koszty utrzymania systemu!

Zatrudnianie informatyka staje się zbędne! Zamiast tego do Państwa dyspozycji będzie pozostawał wyspecjalizowany zespół doświadczonych pracowników  PC-ENTER Serwis, mających dostęp do najnowszego wsparcia technicznego, dysponujących zapleczem technicznym, konsultujących swoje poczynania bezpośrednio z dostawcami i producentami sprzętu komputerowego przy rozwiązywaniu bardziej złożonych problemów.

Przy inwentaryzacji pomogą także odpowiedzi na poniższe pytania:

 • Czy używane oprogramowanie występuje w wystarczającej ilości?
 • Czy używane oprogramowanie nie straciło ważności?
 • Czy inne programy pozwoliłyby uzyskać większe możliwości?
 • Czy każdy z pracowników ma możliwość zmian konfiguracji?
 • Czy pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni?
 • Czy posiadamy nielegalne, nie licencjonowane kopie?

Podczas inwentaryzacji dostępne powinny być również:

 • wszystkie dyskietki, płyty CD oraz inne media użyte do instalacji,
 • wszystkie zakupione i będące w posiadaniu licencje,
 • wszystkie dowody zakupu (faktury) na oprogramowanie oraz dowody zakupu sprzętu wraz z instalowanym oprogramowaniem.

Inwentaryzacja jest kompletna, jeżeli powyższe warunki zostaną spełnione. Pełna dokumentacja oraz media instalacyjne powinny być zabezpieczone i wykorzystywane w razie uszkodzenia instalacji lub potrzeby pomocy technicznej (np. uaktualnienie).

Raporty z inwentaryzacji:

Z raportem wstępnym inwentaryzacji zapoznajemy dyrekcję firmy i informujemy o wszystkich zaistniałych nieprawidłowościach. W wyniku raportu wstępnego służby informatyki po przeszkoleniu z zakresu licencjonowania przez Zleceniobiorcę przystępują do usunięcia wszystkich wykazanych nieprawidłowości. Po stwierdzeniu usunięcia wszystkich nieprawidłowości Zleceniobiorca wykonuje raport końcowy.

Wnioski:

Efektywne zarządzanie oprogramowaniem jest procesem powtarzalnym. Należy stale monitorować zasoby informatyczne, a w razie konieczności samodzielnie przeprowadzać inwentaryzacje. Można również opracować plan ewentualnych zakupów na najbliższe lata, zależnie od procedur zakupowych firmy i jej potrzeb.

Każda firma posiada dane, których strata pociągałaby za sobą poważne konsekwencje. Finanse firmy, dane osobowe klientów, dane o kontaktach, dokumenty, prace multimedialne itp. Niestety, w dzisiejszych realiach trudno jest takie dane ochronić w 100%. Są one zazwyczaj magazynowane na jednym dysku twardym znajdującym się w komputerze.

Dlaczego Państwa dane nie są bezpieczne?

Wiąże się to zasadniczo z trzema problemami:

 • Pierwszy z nich to uszkodzenia sprzętowe. Dziś dyski twarde rzadko się psują, ale i to się zdarza. Firmy je produkujące dają co prawda kilkuletnią gwarancję na nie lecz dotyczy ona jedynie odpowiedzialności za dysk w sensie fizycznym. Czyli w wypadku uszkodzenia otrzymamy zwrot kosztów samego zakupu dysku. Żadna firma nie daje gwarancji na dane na nim zawarte.
 • Druga sprawa to wirusy. Mimo doskonałych programów antywirusowych, które bez przerwy monitorują nasz system; wirusy zawsze będą w większym lub mniejszym stopniu utrudniały nam życie. Żeglując w najodleglejszych witrynach Internetu możemy złapać wirusa, o którym nikomu w Europie się nie śniło. Ilości wirusów podawane są w setkach tysięcy, mają wiele odmian i sposobów działania. Codziennie powstają nowe. Nawet najlepsze zabezpieczenia bywają zawodne.
 • Punkt trzeci to czynnik ludzki. Nie mówimy tutaj o złej woli, choć i taka się zdarza, lecz o przypadkach kiedy Państwa pracownik np. przez nieuwagę lub brak dostatecznej wiedzy uszkodzi w jakiś sposób pliki z cennymi danymi.

Przedsiębiorstwo Informatyczne PC-ENTER świadczy usługi w zakresie archiwizacji danych jak i odzyskiwania danych. Proces odzysku danych nie zawsze jest 100% skuteczny. Wszystkie informacje o czasie trwania i kosztach otrzymują Państwo zawsze przed rozpoczęciem usługi.

Czy stać Cię na zatrudnienie własnego informatyka? Czy możesz pozwolić sobie na przestój Twojego systemu informatycznego? Nie! Dzięki nam unikniesz kolejnego etatu i uzyskasz pomoc ze strony doświadczonego zespołu fachowców.

Korzystając z serwisu Przedsiębiorstwa Informatycznego PC-ENTER, firmy otrzymują korzyści niewspółmierne do nakładów. Zaletą outsourcingu jest możliwość elastycznego zarządzania zasobami, których ilość oraz zakres kompetencji mogą być szybko korygowane w zależności od bieżących potrzeb. Ważną cechą outsourcingu jest również stała dostępność zasobów co oznacza, że w przypadku czasowej niedyspozycyjności pracownika, może on być szybko zastąpiony, dzięki czemu eliminuje się całkowicie ryzyko przestoju w pracy.

Nasza oferta obejmuje:

 • administrację sieciami komputerowymi (Windows, Linux),
 • nadzór nad sprawnym, bezawaryjnym i wydajnym funkcjonowaniem systemu komputerowego oraz sieci komputerowej,
 • usuwanie problemów związanych z bieżącym użytkowaniem sprzętu komputerowego, wykonywanie czynności konfiguracyjnych w odniesieniu do urządzeń objętych umową,
 • instalację oprogramowania i podzespołów,
 • optymalizację pracy komputerów,
 • profilaktykę antywirusową - aktualizacja używanego oprogramowania, usuwanie wirusów,
 • doradztwo w zakresie zakupu sprzętu komputerowego i oprogramowania,
 • wykonanie czynności związanych z realizacją gwarancji i rękojmi na urządzenia i podzespoły dostarczone i zarządzane w ramach umowy,
 • wsparcie techniczne i pomoc.

Nasza firma oferuje Państwu pełny nadzór nad siecią informatyczną, administrację oraz pomoc techniczną. Łatwa i szybka wymiana informacji między stanowiskami pracy, korzystanie z internetu na wszystkich stanowiskach jednocześnie oraz możliwość większego zabezpieczenia danych to tylko niektóre zalety korzystania z sieci w firmie.

Przedsiębiorstwo Informatyczne PC-ENTER proponuje Państwu bieżącą obsługę sieci komputerowej w firmie:

 • stworzenie od podstaw, modernizację lub administrację sieci,
 • monitorowanie systemów antywirusowych i archiwizacji danych,
 • świadczenie pomocy technicznej użytkownikom sieci,
 • prowadzenie dokumentacji technicznej zasobów informatycznych firmy,
 • pomoc w doborze sprzętu i oprogramowania,
 • duże doświadczenie w tworzeniu sieci przewodowych jak i bezprzewodowych.

Usługi wdrożeniowe obejmują stworzenie architektury systemu, zaprojektowanie rozwiązania zgodnie z wymaganiami Klienta, a także zaplanowanie samego wdrożenia oraz usługi w zakresie rozwoju i optymalizacji systemu.

Dzięki naszym specjalistom możemy również zaoferować Państwu całą gamę usług związanych z doradztwem jak i wdrażaniem systemów informatycznych. Poczynając od rozpoznania Waszych potrzeb, na instalacji sprzętu i oprogramowania kończąc.

W zależności od Państwa potrzeb możemy również przeszkolić personel zarówno z zakresu podstawowej obsługi sprzętu komputerowego, posługiwania się popularnymi pakietami biurowymi, na specjalistycznych szkoleniach z zakresu aplikacji obsługujących księgowość, gospodarkę materiałową.